W tym wpisie zajmiemy się podpałką stworzoną przez człowieka. Skupię się tutaj na przykładach materiału dostępnego w każdym domu.
płatki bawełniane
Płatki bawełniane to najprostszy materiał do rozpalania ognia. Zastosowanie takich płatków w survivalu jest bardzo szerokie - od rozpalania ognia po filtrację wody. Przed przystąpieniem do działania możemy go zmechacić rozrywając palcami jego warstwy. Chcąc nadać płatkom większą trwałość, możemy zalać je woskiem lub/i zawinąć w taśmę naprawczą (wtedy dodatkowo zyska wodoodporność). podpałka
Zamiennikiem płatków mogą być pałeczki do uszu. Wtedy oprócz waty mamy jeszcze dodatkowo patyczek.
tampon
Tampon oprócz użytku higienicznego może nam posłużyć właśnie do rozpalenia ognia. Posiad dwie zalety - jest kompaktowy i fabrycznie zamknięty, więc wodoodporny.
sznurek jutowy
Zanim będziemy podpalać sznurek, musimy go przygotować - końcówki rozkładamy na drobne żyłki. Im drobniejsze tym lepiej, ponieważ łatwiej złapią iskry. Jeśli chcemy, ze sznurka możemy przygotować "gniazdo", do którego przeniesiemy żar i rozdmuchamy.
Sznurek również możemy zabezpieczyć woskiem co nada mu właściwości wodoodpornych jak i przedłuży czas jego palenia.
gaziki odkażające
Gaziki bardzo łatwo się zapalają, ze względu na fakt, że nasączone są alkoholem. Dodatkowo zabezpieczone są fabrycznie przed zamoknięciem. Niestety ich poważnym minusem jest fakt, że alkohol szybko z nich wyparowuje.
żel odkażający
Żel ma działanie podobne do gazików. Możemy go dodać do wyżej wymienionych materiałów, żeby wzmocnić ich działanie.
pasta do butów
Pastę do butów możemy również dodać do wielu materiałów, dodając im wówczas mocy przy paleniu.
chipsy
Jeśli nie zawilgotnieją, to dzięki dużej zawartości tłuszczu są bardzo dobrym materiał do rozpalenia ognia. Wystarczy podpalić zapalniczką kawałek i dorzucić do kupki innych chipsów.
guma do żucia
W zasadzie to papierek po gumie i bateria. Jeśli w odpowiedni sposób przytniemy papierek i połączymy go z oba końcami baterii, bardzo możliwe, że wygenerujemy mały płomień.
bawełna
Każdy z nas ma swoim domu bawełniane ubrania. Jej fragmentów można użyć na różne sposoby.
Jednym z nich jest zwęglenie kawałka bawełny (czarny kolor powyżej), a innym będzie zmechacenie.
CDN.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.